Majstrovstvá SR 2024 Prešov

09.07.2024 Luboš Takáč
Majstrovstvá Slovenska v kickboxe sa konali 1. júna 2024 v prešovskej športovej hale pri Základnej škole Sibírska. Rekordnou účasťou bolo 505 štartov s 279. pretekármi z 32. klubov celého Slovenska. Michalovský Športový Kickbox klub reprezentovali 12. pretekári: Emma Sabadošová, Jakub Kaločay, Peter Tokár, Dávid Stanko, Timotej Dzurko, Martin Talapka, Matej Karšňák, Matúš Maťaš, Filip Čižmár, Oliver Maťaš, Richard Koroši, Andrej Stuľák, pod trénerským dohľadom Ľuboša Takáča a rozhodcovskou posilou Ivetou Sabadošovou.
V priebehu dňa sa v hale predviedli najlepší kickboxéri vo všetkých disciplínach a kategóriách.
Výsledkom pre Michalovce boli 4 majstrovské tituly, 5 strieborných medailí a 5 bronzových.
Dvojnásobnou majsterkou Slovenska 2024 sa stala talentovaná Emma SABADOŠOVÁ, ktorá s prehľadom vyhrala obe disciplíny, lightcontact do 60 kg, jr. a kicklight do 60 kg, sn. a v záverečných finálových dueloch porazila svoje súperky.
Rovnako skvelé výkony, adrenalín a talent predviedol na zápasisku Jakub KALOČAY, ktorý sa stal dvojnásobným majstrom Slovenska 2024 v oboch disciplínach, lightcontact do 63 kg, jr. a kicklight do 63 kg, jr.
Peter TOKÁR si v disciplíne fullcontact do 67 kg, jr. vybojoval bronzovú priečku; vo finálovom zápase lowkicku do 67 kg, jr. pre zranenie skončil na striebornej priečke.
V rovnakých disciplínach, fullcontact do 67 kg, jr., a lowkick do 63 kg, jr., štartoval aj Dávid STANKO, ktorý si vybojoval dve strieborné medaily.
Timotej DZURKO, po vyhratom semifinálovom zápase o postup do finále, tento vyhral TKO (technickým KO), a po finálovom zápase obsadil striebornú priečku v disciplíne lowkick do 81 kg, sn.
Na medailový stupienok sa postavil dvakrát aj Martin TALAPKA, keď v discplíne lightcontact do 69 kg, jr. vyboxoval striebornú priečku a v disciplíne kicklight do 69 kg., jr. bronzovú.
A na záver sa k medailistom pridal aj Matúš MAŤAŠ, pre ktorého boli majstrovstvá druhým turnajom, a v oboch svojich disciplínach lightcontact do 69 kg, jr. a kicklight do 69 kg, jr. získal dve bronzové medaily.
Záverom dňa sa odohralo aj vyhodnotenie všetkých klubov, v ktorom sme sa z 32. klubov umiestnili na 11. mieste, čo je v porovnaní s ostatnými klubmi s vyššou členskou základňou veľmi dobré. Do budúcej sezóny nás vedie méta lepších výkonov a umiestnení.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na chode klubu, tréningoch a organizačne na súťažiach. Tešíme sa na ďalšiu sezónu a nových kickboxérov, nové talenty.